Соціальна інклюзія та гендерна рівність у протимінній діяльності: підсумки дводенного воркшопу

Більш ніж 40 представників уряду, міжнародних донорів, неурядових організацій та операторів обговорили основні виклики та розробили конкретні рекомендації щодо того, як зробити сектор протимінної діяльності в Україні більш інклюзивним та гендерно збалансованим. Дводенний воркшоп у Києві 18-19 лютого організували Міністерство економіки України, Офіс протимінної діяльності та Женевський міжнародний центр  гуманітарного розмінування (GICHD) за підтримки урядів Швейцарії, Канади та Німеччини.

«Якщо в нас не буде політик інклюзії, зокрема в протимінній діяльності, ми не зможемо використати весь доступний людський капітал. Україна ж, особливо в умовах війни та відновлення після війни, потребує кожного ресурсу. Нам потрібно використовувати усі можливості, включаючи підтримку кожної кваліфікованої людини”, – зазначив Пол Хеслоп, старший радник з протимінної діяльності Офісу Координатора системи ООН в Україні.

Урядова уповноважена з ґендерної політики Катерина Левченко у своїй промові на заході підкреслила, що перепонами на шляху до рівності є все ще наявні в суспільстві упередження. «Я часто чую: "Так, жінки і чоловіки мають рівні права, але..." – і ось це "але" є найбільшою перешкодою для того, щоби кожна людина, незалежно від статі, могла працювати на будь-якому рівні у будь-якій сфері, отримувати гідну зарплату, рівномірно розподіляти домашню працю. Тому без теми інклюзії та гендерної рівності сьогодні не обходиться жодна дискусія, жодна політика, жодна діяльність», – сказала Катерина Левченко.

Спираючись на результати досліджень GICHD про соціальну інклюзію та гендерну рівність у розмінуванні, учасники воркшопу визначили ключові виклики, стратегічні цілі та розробили практичні механізми для посилення участі різних соціальних груп у протимінній діяльності. 

«Ми досліджуємо, наскільки і як саме державні органи можуть надалі просувати інклюзію та гендерну рівність у розмінуванні. Подібні ініціативи часто, до прикладу, недофінансовані. Тому критично важливо, щоб усі зацікавлені сторони об'єднали зусилля і разом думали, як можна ще ефективніше впроваджувати важливі інклюзивні програми», – зазначила Абігейл Джоунс, радниця з гендерних питань та різноманітності Женевського міжнародного центру гуманітарного розмінування.

Під час воркшопу учасники, серед іншого, напрацювали рекомендації для:

  • кращого інформування громадськості про інклюзивні проєкти та можливості в розмінуванні;

  • корисні інструменти для посилення спроможностей соціальних груп; 

  • ініціативи для вдосконалення політичних і правових рамок. 

Рекомендації ляжуть в основу подальших дій, спрямованих на ефективнішу інтеграцію інклюзивних практик у протимінну діяльність.

Олег Стоєв, керівник Офісу підтримки протимінної діяльності при Міністерстві економіки України, розповів, що уряд уже на стратегічному рівні впроваджує найкращі інклюзивні практики у сфері протимінної діяльності. «Інклюзія та гендерна рівність, рівні можливості у професійній сфері протимінної діяльності для різних соціальних груп — один із пріоритетів сектору. І це не лише питання здорового глузду – це офіційна позиція. Ми розробили і втілюємо Стратегію протимінної діяльності, яка передбачає дев’ять заходів із забезпечення рівності та інклюзії. Йдеться, зокрема, про підтримку ветеранів, постраждалих осіб, людей з інвалідністю, а також питання гендерної рівності», – наголосив він.

Захід відбувся за фінансової підтримки Федерального департаменту закордонних справ Швейцарії, Global Affairs Canada та Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, які активно підтримують ініціативи з гендерної рівності та соціальної інклюзії у секторі протимінної діяльності.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux