Про Платформу
Demine Ukraine — національна платформа протимінної діяльності, створена Міністерством економіки України та направлена на комплексне вирішення викликів, пов’язаних із забрудненням українських земель вибухонебезпечними предметами.
Роль Міністерства економіки України в гуманітарному розмінуванні
Координація роботи з реалізації державної політики щодо організації гуманітарного розмінування належить до компетенції Першого віцепрем'єр-міністра України - Міністра економіки України, і включає:
- забезпечення злагодженої роботи системи протимінної діяльності (ПМД) в Україні;
- напрацювання Національної стратегії протимінної діяльності до 2033 року та Операційного плану на її виконання;
- розбудову спроможності ПМД відповідно до сучасних українських реалій;
- налагодження ефективної комунікації з національними та міжнародними стейкхолдерами;
- розвиток продуктивної співпраці з урядовими та неурядовими донорами.
Діяльність суб’єктів ПМД в Україні координується Національним органом з питань протимінної діяльності, до складу якого входить також Міністерство економіки України. Національний орган з питань протимінної діяльності є міжвідомчим допоміжним органом при Кабінеті Міністрів України.
Міністерство економіки України здійснює розробку Національної стратегії з протимінної діяльності (до 2033 року) та Операційних планів на її виконання. Метою цих документів є створення національного бачення щодо підходу до вирішення проблеми забруднення території України вибухонебезпечними предметами та зменшення їх впливу на життя людей та економіку країни.
До компетенції Міністерства економіки України також належить виконання Національної стратегії з протимінної діяльності на період до 2033 року. Стратегія визначає плани та принципи ПМД, а також підходи до пріоритизації потреб з гуманітарного розмінування, що сприятиме послідовному та гармонійному розвитку системи ПМД в Україні з максимальним залученням всіх стейкхолдерів.
Міністерство економіки також працює над створенням Платформи для розвитку інноваційних технологічних рішень у сфері ПМД. У співпраці з іншими ЦОВВ сприяє проведенню досліджень у сфері економічного впливу забруднення ВНП на навколишнє середовище, оцінки поточного стану та перспектив розвитку системи допомоги особам постраждалим від ВНП. Окремим напрямком є координація операторів протимінної дільності, а також національних та міжнародних суб’єктів, залучених до процесу розбудови ПМД в Україні.