Пріоритезація в гуманітарному розмінуванні: Велика Британія та Швейцарія виділяють гроші на пілотний проєкт
Уряди Великої Британії та Швейцарії виділяють кошти на підтримку проєкту пріоритезації в гуманітарному розмінуванні. Він реалізується на базі платформи технологічної компанії Palantir, що спеціалізується на аналітиці великих даних. Про це було оголошено на Конференції з протимінної діяльності в Україні (UMAC-2024), яка цього року проходить в Лозанні (Швейцарія).
Виділені гроші підуть на підтримку пілотного проєкту в Харківській області. Він дозволить перевірити загальну логіку і розроблений українською командою алгоритм пріоритезації в межах однієї області.
«Пріоритезація — один із важливих процесів при побудові цілісної системи протимінної діяльності. Ми на основі великого масиву даних, опрацьованих ШІ, зможемо визначати які ділянки слід розміновувати найперше. І я радію, що ми доволі швидко рухаємося у побудові цього процесу: ще навесні ми підписували меморандум із Palantir, а сьогодні говоримо про запуск пілотного проєкту. Я дякую партнерам за підтримку і переконана, що це двосторонній рух — відпрацьовану і вдосконалену нами технологію зможуть використовувати інші країни, для яких актуальна проблема замінування територій», — сказала Перша віцепрем’єр-міністерка — Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Після підписання угоди про фінансування проєкту, українські команди матимуть три місяці на тестування системи пріоритезації і якщо будуть виявлені невідповідності, виправити їх. Після успішного випробування проєкт масштабують на 10 областей, які зазнали впливу бойових дій.
«Якісне управління інформацією є важливим елементом нової Національної стратегії України з протимінної діяльності. А платформа Palantir може бути основою для створення швидкого, ефективного механізму визначення пріоритетності розмінування в Україні на базі численних джерел даних. Результати пілотного проєкту мають дати відповідь чи варто впроваджувати систему пріоритезації на національному рівні та у який спосіб», — йдеться у спільній заяві Швейцарії та Великої Британії.
Міністерство економіки України, Центр гуманітарного розмінування, Великобританія, Швейцарія та Palantir працюють над підписанням контракту для реалізації тримісячного пілотного проєкту в Харківській області.
Довідка:
Palantir Technologies – міжнародна корпорація, що розробляє програмне забезпечення для інтеграції та аналізу великих масивів даних із використанням штучного інтелекту.
Після початку повномасштабного вторгнення, компанія – у співпраці з урядом – запустила кілька проєктів в Україні. Серед них – допомога у гуманітарному розмінуванні. Відповідна угода про партнерство була підписана між Міністерством економіки України та Palantir 3 березня 2024 року.