Сайт в режимі тестування та наповнення

Palantir допоможе Україні розміновувати території з використанням ШІ: «пілот» уже запустили на Харківщині

Україна продовжує залучати новітні технології зі штучним інтелектом для боротьби з мінною загрозою. Міністерство економіки України співпрацює з компанією Palantir Technologies для впровадження платформи, що допоможе визначати пріоритетні території для гуманітарного розмінування.

Palantir Technologies – міжнародна корпорація, що розробляє програмне забезпечення для інтеграції та аналізу великих масивів даних із використанням штучного інтелекту.

Після початку повномасштабного вторгнення, компанія – у співпраці з урядом – запустила кілька проєктів в Україні. Серед них – допомога у гуманітарному розмінуванні. Однією з ключових розробок є платформа Palantir AIP.

Ця система аналізує економічний потенціал ділянок, людський капітал та інші фактори на основі даних і визначає, які території варто розміновувати першочергово. Palantir AIP інтегрує дані від урядових органів, комерційних партнерів та громадських організацій. Наприклад, платформа враховує дані кадастрів, супутникові знімки, а також інформацію про наслідки бойових дій.

За словами заступника Міністра економіки України Ігоря Безкаравайного, ця система допоможе зосередитися на найбільш важливих для економіки та безпеки ділянках. Тестування системи розпочалося в Харківській області, де є найбільше зібраних даних щодо пошкодження ґрунтів внаслідок бойових дій.

«Ми зараз формалізуємо запуск проєкту, чекаючи відповідей від партнерів. Але робота вже триває на повну – але ми домовляємося про отримання даних від різних стейкхолдерів. Бо дані є пальним, який дозволяє цьому двигуну працювати. Паралельно Palantir будує архітектуру цього процесу та навчає українські команди, які теж долучаться до побудови системи. Це UAdamage, Tony Blair Institute, Товариство дослідників України, КПІ, Національний університет біоресурсів і природокористування, ДСНС та інші. У підсумку ми отримаємо українську систему, збудовану на міжнародній платформі», – сказав Безкаравайний.

Співпраця між Palantir та Україною розпочалася ще у 2023 році, коли компанія підписала меморандум із Мінцифри. Пізніше, у березні 2024 року, було укладено угоду з Міністерством економіки, яка і передбачає створення системи пріоритезації в гуманітарному розмінуванні.

Важливо зауважити також, що одним із вагомих аспектів платформи є здатність забезпечити високу безпеку даних в умовах кібервійни з росією. Palantir має понад 20 років досвіду у сфері захисту даних і працює з найвищими стандартами безпеки, що є критично важливим для українських користувачів.

Детальніше про Palantir і його можливості – читайте в інтерв’ю видання AIN.ua з представницею компанії Інгою Кольбою.

Нагадаємо, раніше заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний на засіданні міжвідомчої робочої групи представив концепцію системи пріоритезації в гуманітарному розмінуванні та формулу, на основі якої кожній ділянці присвоюватиметься ступінь пріоритетності. 

Довідково: Питання гуманітарного розмінування координує Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко. Міністерство економіки України забезпечує взаємодію центральних органів виконавчої влади з питань протимінної діяльності в частині гуманітарного розмінування.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux