Понад 100 представників урядів, міжнародних організацій та операторів протимінної діяльності зібрались на координаційний партнерський воркшоп в Женеві

Захід організований Міністерством економіки України та Женевським міжнародним центром з гуманітарного розмінування (GICHD) за підтримки ключових партнерів – Канади, Німеччини, Японії та Швейцарії. Учасники обговорили як прискорити реалізацію Національної стратегії України з питань протимінної діяльності та ефективніше координувати спільні зусилля на шляху очищення української землі від мін та інших вибухонебезпечних предметів.

 Партнери продемонстрували готовність й надалі об’єднувати зусилля та забезпечувати відповідність міжнародної допомоги потребам України. Зокрема для впровадження інноваційних технологій, оптимізації ресурсів і процесів. 

Окремо говорили про важливу роль гуманітарного розмінування як передумови для відновлення і відбудови України. Відтак, посол Тобіас Прівітеллі, директор Женевського міжнародного центру з гуманітарного розмінування зазначив: «Масштаби забруднення України вибухонебезпечними предметами є безпрецедентними. Цей воркшоп продемонстрував колективну рішучість донорів і протимінної спільноти підтримати зусилля України з очищення територій, захисту цивільного населення та економічного відновлення. Координація і постійна підтримка залишаються вирішальними для того, щоб протимінна діяльність була ефективною, дієвою і результативною для народу України». 

Українську делегацію на воркшопі очолив заступник міністра економіки України Ігор Безкаравайний. «Гуманітарне розмінування – це не просто технічне завдання. Для України це питання виживання і відновлення. Протимінна діяльність лежить на перетині безпеки, реконструкції та розвитку. Це те, що дозволяє переміщеним особам повертатися додому, фермерам обробляти свою землю, а інвесторам – відбудовувати зруйновані громади», – підкреслив він.

«Через півроку після Конференції з питань протимінної діяльності в Україні UMAC2024 в Лозанні ми вітаємо цю можливість зібратися в Женеві і обговорити з Україною та партнерами з усього світу прогрес і виклики в реалізації національної стратегії України з протимінної діяльності. Гуманітарне розмінування є не лише питанням безпеки, але й передумовою для відновлення, в тому числі сільськогосподарського виробництва, що має наслідки для продовольчої безпеки далеко за межами України. Швейцарія залишається відданою цій справі і продовжуватиме підтримувати протимінну діяльність в Україні, виділивши понад 100 мільйонів швейцарських франків до 2027 року», – заявив посол Жюльєн Тьоні, Постійний представник Швейцарії на Конференції з роззброєння.

 Воркшоп є частиною серії міжнародних заходів високого рівня присвячених гуманітарному розмінуванню, серед яких Конференція з питань протимінної діяльності в Україні в Лозанні (2024 рік) та  у Токіо (2025),  Конференція з питань відновлення України в Берліні (2024 рік). Захід став важливим етапом в узгодженні донорської підтримки з національними пріоритетами України для досягнення стратегічних цілей  у сфері протимінної діяльності. Учасники підтвердили, що подальша співпраця всіх зацікавлених сторін мають важливе значення для досягнення мети – повернення до продуктивного використання 80% забруднених земель України протягом наступного десятиліття. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux