Сайт в режимі тестування та наповнення

Більше роботи з машинами розмінування: триває другий курс із протимінної діяльності для ветеранів із інвалідністю

11 грудня 2024

Тривають польові заняття для учасників другого курсу з протимінної діяльності, організованого Міністерством економіки України спільно із Програмою розвитку ООН (ПРООН) за фінансування Швеції. Ветерани на початку цього тижня на полігоні Швейцарського фонду протимінної діяльності FSD працювали із хорватською MV-10 компанії DOK-ING та легкою машиною розмінування «Змій» компанії Rovertech. До того учасники курсу ознайомилися з українськими машинами розмінування та підготовки ґрунту від Харківського тракторного заводу (MP5100 і MP3200) та побачили як розміновує територію словацька Bozena. Наприкінці цього тижня плануються польові заняття із залученням машин для розмінування, з якими працює оператор Global Clearance Solutions. 

«Ми вирішили під час другого курсу для ветеранів зробити фокус на роботі з машинами розмінування, оскільки ця техніка дозволяє в рази прискорити очищення території та робить процес безпечнішим для саперів. В урядових, міжнародних та приватних операторів таких машин вже понад 150 і число тільки зростатиме. Тому важливо, щоб ветерани знали тонкощі механізованого розмінування, оскільки це та робота, яку після додаткового навчання вони можуть робити», — сказав заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Другий курс з протимінної діяльності для ветеранів з інвалідністю розпочався 2 грудня і триватиме два з половиною тижні — до 18 грудня 2024 року. Окрім роботи з машинами розмінування 12 учасників ознайомляться із національними стандартами протимінної діяльності, звільненням землі у гуманітарному розмінуванні, а також основоположними принципами протимінної діяльності.

«Інтеграція ветеранів на ринку праці є важливим кроком на шляху до посилення безпеки в громадах та розширення прав і можливостей людей в Україні. Наша ініціатива має трансформаційний вплив на процеси реінтеграції ветеранів і посилює нашу відданість головним цілям відновлення країни, передумовою для яких є реалізація протимінної діяльності», — зазначив постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.

До проведення другого курсу з протимінної діяльності для ветеранів Міністерство економіки залучило Міністерство оборони України, Центр протимінної діяльності, ДСНС, Державну спеціальну службу транспорту. Також долучилися міжнародні та приватні оператори протимінної діяльності, виробники техніки для розмінування, міжнародні партнерські та українські громадські організації. 

«Такі програми не лише посилюють можливості ветеранів, але й роблять значний внесок у загальну безпеку громад, що постраждали від конфлікту. Співпраця між урядом України, ПРООН та міжнародними партнерами має важливе значення для збереження прогресу у сфері протимінної діяльності», — підкреслив важливість цієї ініціативи Посол Швеції в Україні Мартін Оберґ. 

Перший курс з протимінної діяльності для людей, постраждалих від мін та інших вибухонебезпечних предметів відбувся в серпні 2024 року за підтримки ПРООН та фінансування уряду Нідерландів. Його слухачами стали 10 ветеранів російсько-української війни. Пʼятеро із них почали працювати аналітиками зображень в The HALO Thrust — найбільшому операторі протимінної діяльності в Україні. 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux