Завершився курс протимінної діяльності для постраждалих від вибухонебезпечних предметів. Учасникам вже пропонують роботу
Учасники проєкту з навчання протимінній діяльності осіб, постраждалих від мін, успішно завершили курс і отримали сертифікати, які дозволять їм працювати у сфері аналізу зображень для гуманітарної протимінної діяльності. З боку операторів протимінної діяльності є готовність залучати випускників, більшість із яких є ветеранами російсько-української війни, до розмінування.
«Цей проєкт дуже важливий для подальшої інтеграції та працевлаштування ветеранів, які повернулись із війни і прагнуть бути корисними у мирному житті. Я сподіваюся, що хлопці, які пройшли тритижневе навчання, продовжать роботу в протимінній діяльності, бо їхні навички та мотивація – це найкращий аргумент для майбутніх працедавців. Нам також важливий зворотний звʼязок, який дозволить покращити програму проєкту для наступних учасників», – сказав заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
Курс тривав три тижні – з 12 по 30 серпня. За час навчання учасники ознайомилися з основами аналізу зображень, створенням ГІС-даних, підходом до класифікації земель. ПРООН залучило до навчання найбільшого оператора гуманітарного розмінування в Україні The HALO Trust, на полігоні якого учасники дивилися як використовують дрони для збору візуальної інформації, а потім на основі цих даних збирається детальна мапа обстеженої території.
«Незалежно від того наскільки постраждала людина внаслідок війни, вона повинна мати можливість самореалізуватися та знайти роботу після повернення до мирного життя. І я вдячний партнерам, що проєкт, який ми спільно реалізували, дає таку можливість», – заявив операційний менеджер ПРООН Радж Камал.
The HALO Trust, найбільший оператор протимінної діяльності в Україні, який був долучений до реалізації цього курсу, відкрив три вакансії для випускників. Після успішного працевлаштування учасники курсу зможуть долучитися до розмінування земель.
«Як колишній військовослужбовець я сам чудово знаю, наскільки важливо трансформувати навички ветеранів. Я вважаю, що це фантастична ініціатива. Для нас це можливість не тільки винайняти аналітиків зображень. Як у великої організації, у нас є також позиції логістів, операторів безпілотників, демінерів, спеціалістів з просвіти щодо мінної небезпеки та експертів з нетехнічного обстеження. Ми продовжуємо розширювати HALO в Україні, та, окрім трьох відкритих вакансій для випускників цього курсу, у нас є позиції для всіх мотивованих кандидатів. Я щиро підтримую цю ініціативу ПРООН в Україні та Міністерства економіки України», – сказав керівник програми The Halo Trust в Україні Піт Сміт.
Проєкт реалізований Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй в Україні за участі Міністерства економіки України та Державного центру зайнятості за фінансової підтримки уряду Нідерландів
Нагадаємо, що питання гуманітарного розмінування координує Перша віцепрем'єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко. Міністерство економіки України забезпечує взаємодію центральних органів виконавчої влади з питань протимінної діяльності в частині гуманітарного розмінування.