При купівлі українського обладнання та машин для розмінування передбачена компенсація в рамках програми «Зроблено в Україні»
За купівлю механізованих машини для розмінування та обладнання, яке використовують сапери, можна отримати 15% компенсації в межах програми «Зроблено в Україні». Під дію програми підпадають техніка та обладнання, виготовлені в Україні, або рівень локалізації яких складає понад 40%.
«Українські виробники мають серйозний прогрес у розвитку машин для розмінування та обладнання, з яким працюють сапери. Вже зараз ми можемо серйозно конкурувати в окремих напрямках, а подекуди пропонуємо інноваційні рішення, які до того не використовувалися взагалі. І можливість отримати компенсацію — це додатковий аргумент, щоб оператори протимінної діяльності, міжнародні партнери купували техніку та обладнання, зроблене в Україні», — сказав заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
З осені 2023 року Державний науково-дослідний інститут випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки видав 21 сертифікат на обладнання та техніку для гуманітарного розмінування. Частина виробників, які отримали сертифікати — українські компанії, які виготовляють металошукачі, захисне обладнання, машини для розмінування та підготовки ґрунту.
Після придбання такого обладнання уряд відшкодує покупцям 15% вартості придбаного обладнання чи техніки для розмінування без урахування ПДВ. А здешевлення техніки та обладнання для кінцевого споживача — це суттєва конкурентна перевага для виробників такої продукції.
Щоб взяти участь у програмі виробники повинні подати заявку відповідно до порядку, викладеного в постанові №1122. Варто зазначити, що участь у програмі бере та техніка та обладнання, яку виробник включив у заявку. Станом на зараз в переліку є виробники напівпричепів та транспорту для перевезення людей, в яких в рамках ініціативи «Зроблено в Україні» закуповувалась техніка для потреб гуманітарного розмінування.
Довідково: Державна політика «Зроблено в Україні», започаткована Президентом України, має на меті залучення інвестицій для розвитку українських виробників, збільшення виробництва продукції із високою доданою вартістю та стимулювання попиту на українські товари. Адже підтримка виробників — це збільшення виробництва, стабільна економіка, нові робочі місця, гроші в бюджет і на підтримку ЗСУ.