Інновації для розмінування: українські розробники презентували нові безпілотні системи для обстеження і прискорення очищення територій

Нові безпілотні системи CETUS і BEETLE та програмне забезпечення IRIZI Demining українського виробника допоможуть прискорити та покращити ефективність обстеження й очищення забруднених територій. Презентація розробки відбулася днями на Київщині. У заході взяли участь представники Інноваційної платформи та Офісу протимінної діяльності при Міністерстві економіки України, Міністерства оборони, ПРООН, оператори протимінної діяльності та технологічні компанії.

Безпілотники CETUS через мультиспектральні та тепловізійні камери від компанії DEF-C збирають дані і передають їх програмному забезпеченню IRIZI Demining. Зокрема, за допомогою цих БПЛА вже виконане нетехнічне обстеження в селі Гракове Харківської області. Обладнання допомогло виявити 107 об'єктів, з них – 57 протитанкових мін. 

До повномасштабної війни НТО (нетехнічне обстеження) базувалось здебільшого на візуальному огляді, аналізі карт і опитуванні місцевих. Сьогодні технології дозволяють додатково проводити обстеження з використанням БПЛА, що підвищує швидкість та дає кращі результати.

«Технології дозволяють рухатись швидше й зробити процес безпечнішим для операторів. Але важливий не стільки засіб, який може літати. Важлива  камера або сенсор, який збирає інформацію, і ще більш важливе програмне забезпечення, яке потім обробляє цю інформацію. Лише постійне тестування та удосконалення допоможуть нам знайти рішення, які будуть прискорювати розмінування та якісно посилять збір даних. І я дуже радію, що ці рішення сьогодні розробляють українські виробники», – підкреслив заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.

Дмитро Юферов, розробник IRIZI Demining, розповів, що програмне забезпечення дозволяє створювати детальні карти для операторів протимінної діяльності.

«Під час нетехнічного обстеження ми бачимо ознаки забруднення вибухонебезпечними предметами, наносимо їх на карту для того, щоб персонал оператора протимінної діяльності розумів, з чого починати, які є ризики. Використовуючи наші дані, оператори можуть об'єктивно оцінити  ситуацію та максимально швидко та ефективно провести очищення  території від вибухонебезпечних предметів», – зазначив він.

Інноваційна платформа при Міністерстві економіки України створена для популяризації розробки нових методів розмінування, які в майбутньому можуть бути застосовані в інших країнах, що стикалися з подібними викликами. Завдяки зосередженню інновацій, експертизи та практичного досвіду в одному місці, платформа створює основу для формування нового підходу до гуманітарного розмінування, який можна буде масштабувати та адаптувати для використання в різних регіонах світу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux