Доступ до роботи в протимінній діяльності повинен бути відкритим для всіх, — Ігор Безкаравайний
29 жовтня відбувся семінар «Рівні можливості: залучення людей з інвалідністю до зайнятості в протимінній діяльності» для представників центральних органів влади, міжнародних організацій та операторів протимінної діяльності. Мета семінару — ознайомити учасників із підходами до працевлаштування людей з інвалідністю у сфері протимінної діяльності та розробка відповідних методичних рекомендацій.
«Сфера протимінної діяльності настільки широка, що будь-хто в Україні може знайти там для себе місце. Важливо, щоби ця сфера була відкрита для всіх зокрема, й для людей з інвалідністю. Щоби не було бар’єрів і люди, які прагнуть працювати у протимінній сфері, могли це робити, потрібно діяти. І сьогоднішня зустріч перший крок в цьому напрямі», — сказав під час вітального слова заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
Мінекономіки, роблячи сферу більш відкритою, фокусується на підтримці людей, які зазнали впливу вибухонебезпечних предметів та їхньому залученні безпосередньо у сферу протимінної діяльності.
«Перші такі спроби у нас відбулися спільно з UNDP і the HALO Trust. Ми навчали хлопців аналізу даних і супутникових знімків, а також використанню дронів – половина з цих людей уже працевлаштована. Там не було дівчат у цій групі, але, сподіваюсь, в майбутньому будуть. Ми для себе відкриваємо нові грані того, що можемо робити спільно з нашими партнерами. Будемо тестувати ці моделі, а потім перекладати на державні рейки, щоби все це ставало системним, стабільним і безперервним», – додав Ігор Безкаравайний.
Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє підкреслив важливість підтримки гуманітарного розмінування, зокрема ініціатив, що створюють можливості для працевлаштування людей, які постраждали від мін та боєприпасів, зокрема осіб з інвалідністю.
Сільє наголосив на необхідності тісної співпраці з Міністерством економіки України та на ролі партнерів-донорів – таких як ЄС, Бельгія, Хорватія, Данія, Франція, Японія, Корея, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Нова Зеландія, Норвегія, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Велика Британія та інших, які фінансово підтримують ці проєкти.
«Ми в ПРООН і надалі підтримуватимемо гуманітарне розмінування, інклюзивний економічний розвиток України, а також створення нових можливостей працевлаштування для людей з інвалідністю. Ми дуже цінуємо партнерство з усіма присутніми учасниками, а також сталі відносини і співпрацю з Міністерством економіки. Це справді допомагає і зміцнює все, що ми робимо. Ми щиро вдячні за цю ініціативу, започатковану Міністерством», – зазначив Яко Сільє.
Практичні вправи з опису умов праці та адаптації робочих місць дали учасникам навички для покращення умов найму людей з інвалідністю. На завершення заходу учасники пройшли тестування та надали зворотний зв'язок, що сприятиме розробці подальших методичних рекомендацій.
Захід організували у межах проєкту ПРООН «Протимінна діяльність в Україні» за фінансової підтримки Уряду Швеції.