2024-ий став роком прогресу, – Ігор Безкаравайний у ході виставки SECURITY 2.0
2-3 жовтня відбулася міжнародна виставка-форум SECURITY 2.0. Цей захід – провідний майданчик для демонстрації передових технологій у сфері гуманітарного розмінування, будівництва бомбосховищ, домедичної допомоги та інших аспектів цивільного захисту.
Заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний у вітальному слові на відкритті форуму підкреслив, що за останній рік Україна досягла значних успіхів у сфері гуманітарного розмінування.
«2024 рік став роком прогресу: від нормативного регулювання до впровадження нових технологій. Завдяки підтримці партнерів та невпинній роботі профільних установ, ми затвердили 10-річну стратегію та посилили ринок гуманітарного розмінування. Сьогодні на форумі ми бачимо, як ці інновації вже працюють на практиці», – сказав Безкаравайний.
У ході виставки свої напрацювання представили понад 100 вітчизняних і міжнародних компаній, які вже зайшли чи заходять на український ринок. Важливою частиною форуму були й дискусії на тему фінансування у сфері гуманітарного розмінування та компенсацій.
Так, у ході SECURITY 2.0 пройшов форум «Фінансові засади в гуманітарному розмінуванні та принципи компенсацій в аграрному секторі».
Під час дискусії начальник Управління з питань гуманітарного розмінування Міністерства економіки України Дмитро Паньшин розповів про те, як працює програма компенсації за гуманітарне розмінування с/г земель та окреслив загальні умови участі, а також очікуваний результат від цієї діяльності.
А Володимир Байда, Директор Центру гуманітарного розмінування, підкреслив важливість запуску та реалізації програми:
«У вересні цього року розпочався надважливий етап в межах реалізації програми компенсації коштів за гуманітарне розмінування земель сільськогосподарського призначення. В Україні вперше проведено аукціони із закупівлі послуг з розмінування сільськогосподарських земель та за їхніми результатами вже підписано перші договори.
Проведення аукціонів показало операторам безпечність та прозорість умов роботи, що сприятиме стабільності ринку. Для світової спільноти це сигнал про створення чітких і зрозумілих механізмів, які дозволять ефективно розвивати цей ринок в Україні».
Участь в обговоренні також взяли:
• Тимур Пістрюга, голова Асоціації саперів України;
• Руслан Берегуля, Начальник Головного управління протимінної діяльності;
• Олексій Чернюк, Заступник директора компанії Kvertus;
• Андрій Демʼянович, СЕО та засновник компанії Feodal;
• Євгеній Бірюков, Начальник Центру протимінної діяльності;
• Олександр Лобов, експерт з протимінної діяльності ПРООН;
• Іван Фурсенко, Віцепрезидент Конгресу самоврядування України;
• Ольга Дробот, Заступниця керівника НДІ випробування і сертифікації.
Крім цього, у межах SECURITY 2.0 провели демонстраційну сесію «Сучасні технології та обладнання в гуманітарному розмінуванні України».
У ході цієї події українські та міжнародні компанії показали свої напрацювання у дії: від роботи саперів і службових собак – до демонстрації новітніх безпілотних і роботизованих систем (повітряних і наземних) та проходження польових трас. Також була демонстрація роботи водолазів під час знаходження вибухонебезпечних предметів.
Організатором SECURITY 2.0 є компанія «Євроіндекс», співорганізаторами виступають Асоціація саперів України та Ліга оборонних підприємств України за підтримки Міністерства економіки України, Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Міністерства з питань стратегічних галузей, ДСНС та Держспецзв'язку.